55-plussers herontdekken de motorfiets

Het aantal geregistreerde motorfietsen in Nederland is tussen 1 januari 2008 en 1 januari 2014 gestegen met 13,3 procent tot 715.023 exemplaren. Ook nam het motorfietsbezit onder 55-plussers met 88,7 procent toe. Een en ander blijkt uit cijfers van BOVAG en RDC / Centraal Bureau Mobiliteit Informatie.

De VerkeersAcademie

— Advertentie —

Op 1 januari 2008 telde Nederland 631.254 motorfietsen, waarvan 14,5 procent (91.519 stuks) in bezit van mensen van 56 jaar of ouder. Zes jaar later is bijna een kwart van alle motoren in eigendom van de 55-plussers (172.650 stuks; 24,1 procent). De stijging in het totale aantal motorfietsen in de afgelopen jaren valt vrijwel volledig toe te schrijven aan deze doelgroep. Met de kinderen het huis uit, de hypotheek afgelost, spaargeld op de bank en veel vrije tijd door pensioen of prepensioen, lijken vele vitale en kerngezonde senioren de laatste jaren een oude liefde weer nieuw leven in te blazen. Deze personen zijn reeds lange tijd in bezit van het rijbewijs A, herontdekken het motorrijden, schaffen weer een motorfiets aan en trekken er op uit. De verkoop van nieuwe motoren daalde in 2013 ten opzichte van het jaar ervoor met 600 stuks tot 9.335 exemplaren, terwijl de handel in tweedehands motorfietsen met ruim 1.500 stuks steeg tot 117.955.

BOVAG adviseert de ‘heropstappers’ een korte opfriscursus te volgen bij een rijschool, indien ze lange tijd niet meer op een motor hebben gereden. Tijdens de Motorbeurs in Utrecht, van donderdag 20 tot en met zondag 23 februari kan het publiek van jong (17 jaar) tot oud sowieso terecht bij BOVAG Try the Bike, voor een eerste of voor een hernieuwde kennismaking met het motorrijden.

De Motorbeurs Utrecht wordt dit jaar voor de dertigste keer gehouden en trekt doorgaans rond de 100.000 bezoekers. Naast een overzicht van alle nieuwe motorfietsen, biedt de beurs ook plek aan occasions, motorkleding, accessoires en diverse activiteiten, waaronder dus Try the Bike.

Bron: BOVAGKrant