Auto's eenvoudig op afstand te kraken
Autodieven hebben een slinkse nieuwe truc ontdekt om kinderlijk eenvoudig en zonder braakschade bolides te stelen. De politie waarschuwt voor deze methode, waarvan in Nederland steeds meer autobezitters slachtoffer worden.
Code van afstandsbediening
Criminelen beschikken over technische apparatuur waarmee ze de code kunnen opvangen van de afstandsbediening waarmee bestuurders hun auto op slot doen. Ze verschansen zich in de buurt van parkeerterreinen en garages en wachten tot iemand zijn wagen op afstand vergrendelt. ”Als de eigenaar wegloopt hebben de criminelen vrij spel en kunnen ze de auto zonder braakschade meenemen", waarschuwt René van Eck, politiechef van het district Alphen-Gouda op Omroep West.
Deze vorm van diefstal komt steeds vaker voor. “We kunnen mensen alleen maar vragen waakzaam te zijn", aldus Van Eck. ,”We hopen dat mensen aanslaan op vreemde figuren vlakbij auto's."
Bron: Telegraaf