CBR-tarieven stijgen in 2014
In 20014 zullen de tarieven voor producten en diensten van het CBR gemiddeld met 3,3 procent stijgen. Minister Schultz (I en M) heeft hiermee ingestemd.
Na de daling van de tarieven in 2013 is bij de bepaling van de tarieven over 2014 rekening gehouden met een daling van het aanbod. Door demografische ontwikkelingen, de aanhoudende recessie en de gevolgen van nieuwe regelgeving neemt de vraag naar diensten van het CBR af.
Daarnaast wordt het CBR geconfronteerd met kostenstijgingen (inflatie van 3 procent). CBR zegt zich als organisatie daar zoveel mogelijk op aan te passen, maar dat niet te volledig te kunnen.
Dat heeft geresulteerd in een stijging van de tarieven voor 2014 met gemiddeld 3,3 procent
De tarieven van klassikale theorie-examens blijven gelijk.
De tarieven van praktijkexamens stijgen gemiddeld met 3,4%.
De tarieven van CCV producten stijgen gemiddeld met 1,0%.
Het tarief van de Eigen verklaring gaat van 23,80 euro naar 25,80 euro.
De tarieven van producten van de unit vorderingen stijgen gemiddeld met 4,0%.
Voor de brochure met het volledige CBR-tarievenoverzicht van 2014: http://www.cbr.nl/downloadbrochure.pp?id=153
Bron: CBR