Column: ‘Rijscholenkiezer bewijs falende samenwerking’

‘Werkten we allemaal maar wat meer samen, dat zal de branche ten goede komen’

Lesautolease.nl

— Advertentie —

“Nieuws: De website KlantenVertellen.nl stapt naar de rechter vanwege de inmiddels beruchte Rijscholenkiezer van TeamAlert. Vorige week liet de oprichter van Rijschoolregister.nl ook al weten naar de rechter te stappen. Beide partijen zien de Rijscholenkiezer als directe concurrent, maar dan gesubsidieerd door de overheid.

Nieuws rond de Rijscholenkiezer. Het is slechts één van de vele voorbeelden van de problematiek binnen de rijschoolbranche. Een branche met inmiddels een slechte naam. Sla kranten en nieuwssites er maar op na. De rijschoolbranche komt er de afgelopen jaren echt niet goed van af. Natuurlijk zijn er meer branches die regelmatig slecht in het nieuws komen, maar wij zijn allen werkzaam in de rijschoolbranche en die gaat ons aan het hart.

De belangrijkste reden voor het slechte imago is naar mijn idee de slechte samenwerking. Zo is 90% van de branche niet georganiseerd. De brancheverenigingen doen geloven dat dit percentage lager ligt, maar zijn op hun beurt niet transparant in hun leden. Het is dan ook moeilijk om dit in de hand te houden. 

Gebrek aan samenwerking

De slecht georganiseerde branche is niet de enige reden waarom deze in een slecht daglicht staat. Het gaat om de samenwerking. Hoewel brancheverenigingen zeggen samen te werken doen zij dit op geen enkele manier. Ja, ze gaan een paar keer per jaar naar het CBR voor het voorzittersoverleg, maar daarna keert eenieder huiswaarts en doet zijn eigen ding.

Ook het gebrek aan samenwerking kwam pijnlijk aan het licht bij de totstandkoming van de inmiddels beruchte Rijscholenkiezer. Een partij, die de rijschoolbranche niet goed kent - TeamAlert - ging slechts een aantal partijen één voor één langs. De Bovag vond zich beter dan de VRB,  de VRB was weer verontwaardigd en trok fel van leer. Niet iedereen voelde zich gehoord.
 TeamAlert had het gesierd om als club boven de strijdende partijen te gaan staan. Iedereen te horen, maar dan ook iedereen: niet-georganiseerde rijscholen, Bovag, Fam, VRB, CBR, IBKI, rijangstdeskundigen, verkeerspsychologen, de eminences grises, SWOV, faalangstdeskundigen, opleiders, uitgevers en natuurlijk ook aanbieders zoals Rijschoolregister.nl.
TeamAlert heeft slechts een beperkt aantal partijen gehoord, maar de kans om samen te werken heeft het laten liggen. Met als gevolg dat we allemaal weer rollebollend over straat gaan. Op dit moment wordt zelfs de minister erin meegesleurd. 
En het imago van de rijschoolbranche? Dat wordt er zo niet beter op, want Nederland schudt meewarig haar hoofd, zucht een keer diep en zegt tegen zichzelf: ach, die rijschooltjes toch. 

Werkten we allemaal maar wat meer samen, dat zal de branche ten goede komen.

 

De redactie