Column: ‘Vandaag zou ik graag rij-instructeur zijn…’
“Je hebt van die dagen dat je graag iets anders zou willen doen dan je normaal doet. Niet van negen tot vijf op kantoor zou willen zitten. Niet je broodje kaas op je dienblad zou willen leggen en hier niet Marieke – de dame van de kantine - 1 euro vijftig voor zou willen geven. Vandaag is zo’n dag.
Vandaag zou ik namelijk heel graag naar buiten willen, rondjes willen rijden en mensen willen kijken. Ik zou datzelfde broodje kaas bij een benzinepomp willen halen en op een parkeerplaats in de stad willen opeten. De vogels willen horen fluiten en de taxichauffeur willen horen roddelen. Vandaag zou ik graag rij-instructeur zijn, want vandaag is het Rokjesdag.
Rokjesdag is zo’n dag waarop een groot deel van de Nederlandse vrouwen voor het eerst in het jaar zomerse kleding draagt. Kleding die al een jaar in de kast ligt te verstoffen en met kreukels en al wordt gedragen. Een dag waarop je een zonnebril nodig hebt. Niet alleen omdat het weer zo prachtig is, maar vanwege de ongelofelijk witte benen die door Nederland fietsen. En hoewel het fenomeen rokjesdag mij niet zo zeer interesseert, is het voor mij wel het begin van de lente, een prachtseizoen. Na een chagrijnige grijze tijd, begint er een seizoen waarin men elkaar respecteert. De vishengels worden uit de schuur gehaald, er wordt gelachen met de buurman en er lopen talloze spelende kinderen op straat. Iedereen is vrolijk. Ook in het verkeer is het allemaal wat liefelijker.
Staat iemand te knoeien met inparkeren… dan respecteer je dat. Staat de auto op de ‘knipper’ om de kinderen in te laden…dan wacht je rustig af. En zie je een oude dame die met moeite de straat over kan steken…dan wuif je en geef je haar de tijd. Geen getoeter en gemekker, geen gescheld en getier.
Rokjesdag is voor mij de start van een mooie tijd van het jaar. Een tijd die je op kantoor niet of nauwelijks meekrijgt, maar die je als rij-instructeur wél mag ervaren.
En terwijl ik op het broodje van Marieke kauw, hoop ik dat alle rij-instructeurs vandaag genieten van deze mooie dag. Genieten van de melkflessen van Nederland en de start van het lenteseizoen. Geniet... van Rokjesdag.”
Foto: Getty Images