Geen boetes voor veel buitenlanders
Het kabinet heeft wat meer openheid gegeven over buitenlandse automobilisten die in Nederland worden geflitst. Uitkomst: wegpiraten uit het buitenland gaan vaak nog steeds vrijuit.
Brief
In een brief aan de Tweede Kamer schreef minister Van der Steur van Veiligheid en Justitie dat Fransen sinds december een boete krijgen als ze in Nederland worden geflitst. Automobilisten uit Duitsland, Zwitserland en België kregen deze boetes al op de mat. Toch geeft de minister ook aan dat hardrijders uit andere landen vrijuit gaan. Automobilisten uit Polen, Roemenië en Groot-Brittannië kunnen vaak zo hard rijden als zij zelf willen. “Dat is handig om te weten als je in een Pools bouwvakkersbusje rondrijdt. Of een Nederlands transportbedrijf dat buitenlandse kentekens gebruikt”, zo zegt verslaggever Siebe Sietsma van het RTL-Nieuws.
Prullenbak
In de brief stonden enkele opvallende punten. Zo schreef de minister dat op het moment dat de computer een auto niet herkent, en een agent ziet op de foto dat het kenteken komt uit een land waar Nederland geen boetes naartoe kan sturen, dan verdwijnt de foto in de prullenbak. Dat geldt voor auto’s met buitenlandse kentekens, maar ook voor vrachtauto's van Nederlandse transportbedrijven die rijden met een buitenlands kenteken.
Ook stond er te lezen dat we nog steeds niet weten hoeveel automobilisten ongestraft te hard rijden. Justitie houdt niet bij hoeveel foto’s in de prullenbak verdwijnen en doet ook geen moeite om hardrijders in het buitenland op te sporen.
Toch is het gelukkig wel zo, dat als een auto met buitenlandskenteken door een agent staande wordt gehouden, er wel een boete volgt. Ongeacht het land van herkomst.