Ilona aan het woord: verkeersplein Kooimeer
Afgelopen zaterdag ging ik weer de weg op voor mijn zevende rijles. We gingen weer de snelweg op, alleen reden we nu verder naar het verkeersplein Kooimeer. Dit is een hele grote rotonde in Alkmaar, vlakbij het AZ-stadion.
We gingen naar het centrum en stopten in een wijk waar ik uitleg kreeg van mijn rijinstructeur over de rotonde. Hij vertelde dat het belangrijk is om te weten op welke rijstrook je moet staan voor een bepaalde afslag, oftewel voorsorteren. De kans is groot dat ik tijdens mijn rijexamen via deze rotonde moet rijden en daarom is het belangrijk dat ik leer waar de aandachtspunten zitten.
Doe je richtaanwijzer aan op de rotonde
Wat mij de laatste tijd opvalt is, dat veel automobilisten geen richting aangeven. Heel vaak vergeten ze het, bij het afslaan voor een verkeerslicht, bij rotondes, maar ook als ze inhalen. Niet alleen automobilisten maken er een gewoonte van, ook fietsers geven regelmatig geen richting aan en dat vind ik erg storend. Mijn rijinstructeur vertelde dat ik moet leren kijken naar de auto en/of fietser en op den duur zal ik ervaring opdoen hierin.
Ik moet het halen
Theorie, het blijft een lastig onderdeel. Als ik mijn rijbewijs wil halen voor het einde van het jaar dan moet ik nu echt mijn theorie halen, anders kan ik het helemaal vergeten. Ik doe daarom extra mijn best met leren. Op maandagochtend 9 november ga ik weer een poging wagen. Hopelijk heb ik de volgende keer goed nieuws en kan ik het tempo opvoeren met rijlessen.