Steeds meer rijschoolhouders willen uitbreiden
Op 17 en 24 februari vond de tweedaagse commerciële bijscholingscursus plaats bij De Verkeersacademie in Nieuwegein. Voor de derde keer kwamen rijschoolhouders bijeen om meer te leren over rijschoolmarketing. De cursus werd gemiddeld beoordeeld met een 8,3. In een interview met onze redactie vertellen rijschoolhouders over hun ervaringen.
De cursus werd door Yana Ivanova voor de derde keer gegeven, in samenwerking met De VerkeersAcademie. Begin vorig jaar was het aftasten of de cursus aan zou slaan bij rijschoolhouders, vertelt Ivanova. “We hebben de leerstof heel praktisch gehouden en we zien dat ondernemers graag meer willen leren over marketing en social media.”
Ze was best wel verbaasd over het feit dat steeds meer goedlopende rijscholen deelnemen aan de commerciële bijscholing. “Je zou denken dat vooral beginners de cursus volgen, maar niets is minder waar. Al drie keer op rij hebben we vooral rijschoolhouders die al enkele jaren een rijschool hebben en op het punt zijn gekomen om uit te breiden.”
Waarom commerciële bijscholing?
Veel rijschoolhouders kampen met lege agenda’s. Door gebrek aan marketingkennis zijn ze altijd afhankelijk van dure marketingbureaus, maar ze hebben geen budget om te investeren in marketing. “Tijdens de cursus leren deelnemers hoe ze zelf meer leerlingen kunnen aantrekken, op den duur hebben ze daar veel meer baat bij en zijn ze van niemand afhankelijk”, vertelt Ivanova.
Meer inzicht in de mogelijkheden
Figen Demirel van Autorijschool Elite uit Alkmaar deed vorige week mee aan de cursus “Marketing en nieuwe media voor rijschoolondernemers”. Ze wilde graag meer leren over social media marketing en de mogelijkheden voor haar rijschool. “De training heeft mij meer inzicht gegeven in mediaverkeer en de mogelijkheden van reclame. Ik was al op de hoogte van veel dingen die tijdens de training naar voren kwamen, maar het gaat erom dat je weet hoe je het moet inzetten en daar heb ik wel veel over geleerd”- aldus Figen Demirel.
Ook Rachid Erragadi van Rijschool Nieuw Haarlem heeft vorige week de commerciële cursus bijgewoond. “De zaken binnen de rijschool gaan goed en ik wil vanaf dit jaar gaan uitbreiden. Tijdens de cursus kreeg ik veel informatie over online marketing en dat ga ik de komende periode toepassen”, vertelt Rachid.
Nieuwe cursussen en trainingen
De cursus werd vorige week gemiddeld beoordeeld met een 8,3 door de deelnemers. “Dit geeft ons inzicht in de kwaliteit en dat vinden wij heel belangrijk”, vertelt Yana Ivanova. De eerstvolgende commerciële bijscholingscursus bij De VerkeersAcademie is in Best, op 20 en 27 april 2016. Deelname aan de cursus kost € 195,- (excl. BTW). Daarnaast geeft RijschoolMedia2GO ook online cursussen voor rijschoolondernemers die geïnteresseerd zijn in specifieke onderwerpen zoals Facebook-marketing en adverteren. Voor meer informatie gaat u naar de website van RijschoolMedia2GO.