Veilig met de caravan op weg

De zomervakantie staat voor de deur. Voor veel Nederlanders betekent dat de caravan weer uit zijn winterslaap gehaald moet worden. Dat vraagt de nodige voorbereidingen. Rijscholen springen hier steeds vaker op in door een caravantraining te geven.

De VerkeersAcademie

— Advertentie —

Op vakantie gaan met de caravan lijkt weer toe te nemen in populariteit. Het afgelopen jaar was er weer een flinke stijging te zien in de verkoopcijfers. Branchevereniging BOVAG sprak zelfs over een verkooprecord voor de maand mei.

Caravantraining

Vakantiegangers die een caravan aanschaffen hebben niet altijd ervaring met het rijden van een auto-caravancombinatie en vinden het lastig. De auto ligt tenslotte anders op de weg, is een stuk zwaarder en ook het remmen voelt niet hetzelfde. Daarnaast zijn er ook bestuurders die wel al prima met een caravan kunnen rijden, maar graag bepaalde technieken zouden willen verbeteren. Om aan de behoefte van deze mensen te voldoen bieden steeds meer rijscholen caravantrainingen aan.

Les bij een rijschool

Rijscholen die een caravantraining aanbieden doen dit over het algemeen in twee varianten: een intensieve caravantraining van een dagdeel voor degene die weinig tot geen ervaring heeft en een korte opfriscursus voor degene die enkel bepaalde manoeuvres beter onder de knie wil krijgen. Tijdens de intensieve training krijgt de kandidaat naast veel praktijkles ook een stukje theorieles. Er wordt hoofdzakelijk aandacht besteed aan:

  • De technische eigenschappen van auto en caravan;
  • Het karakter van de versnelling;
  • De juiste aan- en afkoppeling;
  • De juiste belading;
  • Het manoeuvreren met de caravan;
  • Een hellingproef;
  • Aanvullende tips.