Zzp’ers willen meer werken

Eén op de zes zelfstandigen zonder personeel wil meer werken. Volgens de cijfers van het Central Bureau voor de Statistiek (CBS) geldt dit voor alle zzp’ers die twaalf tot twintig uur per week maken.

Opleiding tot ADAS-instructeur bij De VerkeersAcademie

— Advertentie —

Van een ruim miljoen zzp’ers heeft driekwart geen behoefte om het aantal uren te veranderen en slechts acht procent wilt het liefst minder werken.

De crisis heeft zijn tol geëist

Als zzp’er moet je zelf voor werk en meer uren zorgen, die gedeclareerd kunnen worden bij je opdrachtgever. Door de crisis hadden zzp’ers de afgelopen jaren minder inkomsten en daardoor minder werk. Hierdoor gaven ze vaker aan dat ze meer uren wilden maken. Zelfstandigen met personeel (zmp’ers) werken veelal fulltime. Van hen wil maar een klein deel meer uren maken. 

Meer zzp’ers

De laatste jaren is het aandeel zzp’ers veder toegenomen, van ruim acht procent in 2003 tot ruim twaalf procent in 2015. Bijna de helft van de zzp’ers werkt in deeltijd. Dat is iets minder dan bij de werknemers met een dienstverband. In totaal wilt veertig procent van de zzp’ers die twaalf tot twintig uur werken, meer uren maken.

Tien jaar geleden was dit nog een kwart. Ook zzp’ers met een baan van minder dan twaalf uur per week willen relatief vaak meer werken. Weinig voltijd zzp’ers willen hun arbeidsduur veranderen. Zij maken doorgaans al lange werkweken.

Bron: nu.nl | Afbeelding